تراز تجاری قشم 215 میلیون دلار مثبت شد

وام دویست میلیون تومانی پس از ثبت نام
وام 200 میلیونی در بدو ورود و سود روزشمار 22 درصد
مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در هشت ماهه سال جاری بیش از 328 میلیون دلار صادرات و صادرات مجدد از این منطقه صورت گرفته است.
تراز تجاری 1402 قشم

کیان آنلاین_ فارس نوشت: محسن رضایی فر مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم امروز با بیان این مطلب، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری بیش از 234 میلیون دلار مربوط به صادرات از محل تولید به خارج از کشور بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 72 درصد رشد نشان می دهد.

در هشت ماهه امسال همچنین 94 میلیون دلار صادرات مجدد در منطقه آزاد قشم صورت گرفته است که این رقم نیز نسبت به عملکرد سال گذشته در مدت مشابه 640 درصد رشد دارد.

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: همچنین در این مدت بیش از 113 میلیون دلار واردات قطعی به منطقه آزاد قشم صورت گرفته است.

به گفته رضایی فر؛ با توجه به افزایش میزان صادرات و صادرات مجدد و همچنین مدیریت صورت گرفته در حوزه واردات، تراز تجاری منطقه آزاد قشم در هشت ماهه ابتدایی امسال بیش از 215 میلیون دلار می باشد.


بیشتر بخوانید: انعقاد توافق‌نامه سرمایه‌گذاری بین سازمان منطقه آزاد چابهار و شرکت الترجمان عمانی


وی با بیان اینکه تخلیه و بارگیری در بنادر تجاری قشم در جریان است، خاطرنشان کرد: در آبان ماه سال جاری 3600 تن تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری و صنعتی در منطقه آزاد قشم صورت گرفته است.

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: قیر نفت، سیمان پاکتی، سیگار، ادکلن و ماهی خشک مهمترین محصولات صادراتی به مقصد کشورهای امارات متحده عربی، عمان، سومالی، قطر، هنگ کنگ، عراق و سریلانکا است.

رضایی فر در پایان گفت: برنامه ریزی هایی خوبی جهت برای توسعه صادرات به بازارهای هدف صورت گرفته و امیدوار هستیم با ادامه روند تسهیل و توسعه شاهد افزایش میزان صادرات در منطقه آزاد قشم تا پایان سال باشیم.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما