چهار درخواست قطعنامه شورای حکام از ایران

بنر خرید طلا
خرید طلا و سکه بدون کارمزد و مالیات / فقط ثبت نام کن تا با شما تماس بگیریم
هادی خسروشاهین، پژوهشگر مسائل بین‌الملل می‌گوید در فحوای گزارش آژانس دوباره این مسئله تکرار می‌شود که بحث فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در سایت‌های لویزان، ورامین، مریوان و تورقوزآباد همچنان حل نشده باقی مانده است.
قطعنامه شورای حکام از ایران

کیان آنلاین  – اکو ایران در گزارشی نوشت: در گزارش اخیر رافائل گروسی، مدیر کل آژانس و همچنین قطعنامه پیشنهادی تروئیکای اروپایی بر حل و فصل مسائل باقی مانده تاکید شده و راهکارهایی در این جهت ارائه شده است.

هادی خسروشاهین، پژوهشگر مسائل بین‌الملل می‌گوید در این مورد با وجود اینکه گروسی پیشتر تاکید کرده بود که یکی از سه مسئله حل شده و به دو مسئله کاهش پیدا کرده اما به نظر می‌رسد در فحوای گزارش آژانس دوباره این مسئله تکرار می‌شود که بحث فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در سایت‌های لویزان، ورامین، مریوان و تورقوزآباد همچنان حل نشده باقی مانده است.

خسروشاهین درباره موارد ذکر شده در قطعنامه اخیر شورای حکام درباره مسائل باقی‌مانده توضیح داد:« در این خصوص از ایران خواسته شده چهار اقدام انجام دهد؛ نخست، دادن توضیحات فنی معتبر به آژانس؛ دوم، آگاه کردن آژانس از محل فعلی مواد هسته‌ای گزارش شده. همچنین مورد سوم، بیان می‌کند که ایران باید تمام اسناد، اطلاعات و پاسخ‌هایی که برای حل مسائل باقی مانده مورد نیاز آژانس است، در دسترس قرار دهد. در نهایت ایران بر اساس این قطعنامه، باید دسترسی به اماکن و مواد هسته‌ای مورد نیاز آژانس را برای تحقیق و راستی‌آزمایی و حل مسائل باقی‌مانده فراهم کند.

در انتها در بند هشتم از مدیرکل آژانس درخواست شده که در مورد مسائل باقی‌مانده با آژانس، شخص مدیر کل گزارش جامع‌تری را تهیه کند.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری با سود 40% تضمین شده
محل تبلیغات شما