مالیات ساخت هر واحد مسکن مهر چند؟

بنر خرید طلا
خرید طلا و سکه بدون کارمزد و مالیات / فقط ثبت نام کن تا با شما تماس بگیریم
در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۳، نمایندگان مجلس شورای اسلامی مالیات بر ساخت هر واحد مسکن مهر را اعلام کردند.
پیش‌ بینی انبوه سازان از قیمت مسکن

کیان آنلاین – ایرنا در گزارشی نوشت: طبق این مصوبه در بند الف تبصره ۱۰ لایحه بودجه ۱۴۰۳ آمده است: میزان مالیات طرح (پروژه)‌های مسکن مهر بابت هر واحد مسکن مهر و واحد‌های احداثی موضوع قانون جهش تولید مسکن (شامل ساخت، آماده‌سازی، محوطه‌سازی، زیربنایی و روبنایی) برای سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۳ در طرح (پروژه)‌های تفاهم‌نامه سه‌جانبه با سازندگان، تعاونی‌ها و پیمانکاران فرعی طرف قرارداد با آن‌ها با هر نوع قرارداد و با معرفی وزارت راه و شهرسازی معادل سه میلیون (۳،۰۰۰،۰۰۰) ریال برای هر واحد تعیین می‌شود و هیچ‌گونه مالیات دیگری به غیر از مالیات بر ارزش‌افزوده بابت خرید مصالح به این طرح (پروژه)‌ها تعلق نمی‌گیرد.

سازمان امور مالیاتی کشور موظف به صدور مفاصاحساب مالیاتی پس از دریافت این مالیات است. طرح (پروژه)‌های مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد امام خمینی (ره) و رزمندگان و جانبازان معسر مشمول حکم این بند است.

در این جلسه نمایندگان همچنین با بند‌های (پ) و (ت) تبصره (۱۰) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.


بیشتر بخوانید:

۱۳۰ سال انتظار برای خرید مسکن در ایران


در بند (پ) تبصره (۱۰) ماده واحده آمده است: هر یک از شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل مکلفند صددرصد (۱۰۰%) سود قابل تقسیم خود را پس از کسر مالیات، پنجاه درصد (۵۰%) سود ویژه و سود سهام دولت مندرج در پیوست شماره (۳) این قانون تا سقف ۱۰ هزار میلیارد (۱۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال به‌حساب صندوق توسعه حمل و نقل کشور نزد خزانه‌داری کل کشور که توسط وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌شود، واریز کنند.

همچنین در بند (ت) تبصره (۱۰) ماده واحده آمده است: وزارت راه و شهرسازی موظف است از محل ردیف مربوط در جداول پیوست قانون بودجه، نسبت به تأمین و نصب دوربین‌های پایش (کنترل) سرعت و تشخیص الکترونیکی تخلفات رانندگی با همکاری و هماهنگی «فراجا» اقدام و زمینه دسترسی برخط فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به آن‌ها را فراهم کند.

بند‌های دیگر تبصره ۱۰ بودجه برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری با سود 40% تضمین شده
محل تبلیغات شما