آیا اجاره خانه در رشت کمتر از تهران است؟

بنر خرید طلا
خرید طلا و سکه بدون کارمزد و مالیات / فقط ثبت نام کن تا با شما تماس بگیریم
بازار اجاره مسکن شهر‌های شمالی به‌ویژه مناطق شهری توریستی شمال تحت‌تاثیر تقاضای خارجی یا همان غیربومی قرار دارد که همین پارامتر، بر روند رشد اجاره بها تاثیر می‌گذارد.
اجاره خانه در رشت
کیان آنلاین – دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: بازار اجاره آپارتمان‌های رشت از جمله این شهرهاست. برحسب اینکه «تقاضای سکونتی از سایر شهر‌ها به قصد شمال» در دوره‌های مختلف زمانی افزایش یا کاهش پیدا کند، اجاره بها تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد.به عنوان مثال در دوره کرونا و اعمال دورکاری، گروهی از خانوار‌ها از برخی کلان‌شهر‌ها از جمله تهران و اصفهان به سمت شهر‌های شمالی «مهاجرت کوتاه مدت» (یکساله) انجام دادند و به عنوان تقاضای اجاره نشینی وارد بازار اجاره شدند. در حال حاضر به نظر می‌رسد این نوع مهاجرت‌ها در سطح آنچنانی در شهر‌های شمالی نباشد.
در این گزارش، فایل‌های مربوط به اجاره آپارتمان در محله‌های مختلف شهر رشت آورده شده است.


بیشتر بخوانید:

پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان شهریور


متوسط اجاره بها در این فایل‌ها مترمربعی ۱۷۵‌هزار تومان است که به این ترتیب مشخص می‌شود، اجاره بها در رشت نصف تهران است. البته این مقایسه براساس فایل‌های در نوبت اجاره است و آمار رسمی از اجاره بهای قطعی در دسترس نیست.

در این بازار، آپارتمان‌ها با فرمول متوسط اجاره بهای ماهانه ۵ میلیون و ۴۰۰‌هزار تومان و پول پیش ۳۰۰ میلیون تومان فایل شده است.

آیا اجاره خانه در رشت از تهران کمتر است؟ + جدول

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری با سود 40% تضمین شده
محل تبلیغات شما