پیش‌بینی بورس فردا ۶ خرداد ۱۴۰۳

بنر خرید طلا
خرید طلا و سکه بدون کارمزد و مالیات / فقط ثبت نام کن تا با شما تماس بگیریم
فولاد، فملی و شستا بیشترین تلاش را برای منفی کردن بازار روز جاری برای بازار سرمایه به خرج دادند و خودرو نیز چندین بار در بازار تلاش کرد تا از صف فروش جدا شود.
پیش‌ بینی بورس ۲۰ خرداد ۱۴۰۳

کیان آنلاین – اکو ایران در گزارشی نوشت:در جریان معاملات روز جاری در بازار بورس اوراق بهادار تهران ارزش معاملات در محدوده ۴.۷ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و ارزش بازار نیز در حوالی ۷ هزار و ۲۰۹ همتی ایستاد تا شاخص کلی بیش از ۱۶ هزار واحد افت را تجربه کرد باشد و رقم شاخص به عدد ۲ میلیون و ۹۷ هزار واحدی برسد.

فولاد، فملی و شستا بیشترین تلاش را برای منفی کردن بازار روز جاری برای بازار سرمایه به خرج دادند و خودرو چندین بار در بازار تلاش کرد تا از صف فروش جدا شود، اما باز هم با عرضه مواجه می‌شد تا امید برای مثبت شدن در بازار از بین برود.

در بازار امروز نماد‌های پر چالش هفته گذشته (هفته دو روز کاری قبل) یعنی نماد‌های شپنا، شبندر، شتران و شبریز اطلاعیه بازگشایی خود را روی تابلوی اعلانات بازار سرمایه دیدند و باز گشایی این نماد‌ها نیز به افت بازار فشار بیشتری را آورد.

فلزات اساسی، گروه خودرویی و گروه بانکی رتبه اول تا سوم ارزش معاملات روز جاری را به خود اختصاص دادند. این گروه‌ها به ترتیب ۲۱۱ میلیارد تومان، ۱۸۴ میلیارد تومان و ۹۷ میلیارد تومان ثبت شد.

سازمان بورس نیز در جدید‌ترین اطلاعیه خود اعلام کرده است که در هفته گذشته در بازار بورس اوراق بهادار تهران خالص خریداران بیش از ۹۲ هزار نفر بوده است هر چند که از هفته‌های پیشین این اعداد خیلی کم‌تر است، اما حداقل می‌توان گفت از تعداد خالص فروشندگان که رقم ۸۰ هزار نفری است بیشتر شده است.

در هفته پایانی اریبهشت ماه ۱۲۱ هزار نفر خریدار در بازار وجود داشته است که این عدد به ۹۲ هزار کد رسیده است همچنین تعداد فروشندگان از ۱۹۱ هزار کد معاملاتی به ۸۰ هزار کد تنزل پیدا کرده است.

اما بازار امروز نشان داد که برای روز‌های آینده وضعیت سرمایه گذاری غیرمستقیم هم چندان امیدوار کننده نیست و نماد‌های اهرم، شتاب، داریکم، پالایش، توان و … در بازار روز جاری رخ منفی را به خود گرفته بودند.

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در خصوص پرداخت سود سهام عدالت این طور عنوان کرده است که مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت‌ها تخلف کرده و نتوانند سود سهام عدالت را پرداخت کنند این شرکت‌ها اکثرا با کمبود نقدینگی مواجه هستند. ما هم توصیه کردیم که باید سود سهام عدالت پرداخت شود امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سود‌ها را جمع‌آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

اما بیست و نهمین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، فردا یکشنبه ۶ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد. گفته می‌شود تا کنون ۲۸ جلسه حراج برگزار شده است و ۴.۴ تن طلا با عیار ۹۹۵ در هزار مورد معامله قرار گرفته است.

دنیای اقتصاد هم اعلام کرده است که سامانه عرضه خودرو‌های برقی برای ثبت نام متقاضیان حقیقی و حقوقی فعالیتش را آغاز کرده است در این سامانه قیمت پایه و علی الحساب هفت خودروی تمام برقی اعلام شد.

شرکت پتروشیمی زاگرس از رای دیوان عدالت اداری درباره نرخ‌های خدمات جانبی سال ۱۴۰۱ مبنی بر دستور موقت توقف اجرای مصوبه شورای رقابت خبر داد. طبق این اطلاعیه نرخ‌های اعلام شده برای سال ۱۴۰۱ قابل پذیرش نبوده و این شرکت کماکان با رعایت صرفه و صلاح پیگیری‌های حقوقی و قانونی لازم را به عمل خواهد آورد.

همچنین مصطفی رجبی مشهدی در نشست مشترک وزارت صنعت و نیرو برای همکاری در تامین نیاز مصرف برق صنایع بورسی و شبکه سراسری با وجود ناترازی، گفته مقرر شد دو وزارتخانه با تشکیل کارگروهی و تشکیل جلسات منظم تا نیمه خرداد، اولویت‌های تحقق اهداف را مطرح کرده و هر زمان حداکثر انرژی قابل تحویل صنایع را تامین کنند. وی ادامه داد: محدودیت‌های برق صنایع نسبت به سال گذشته با تفاهم طرفین کاهش یافته و برنامه مدیریت مصرف برق تمام صنایع در قالب تفاهم نامه مشترک به مشترکین و دستگاه‌های ذیربط ابلاغ و بر روند اجرای برنامه‌ها نظارت خواهد شد.

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بعد از ۱۳ روز افت مداوم در روز‌های ابتدایی اردیبهشت ماه سطح حمایتی ۲.۲ میلیون واحدی را از دست داد تا در ادامه این افت‌ها محدوده میانگین ۵۵ روزه را نیز از دست داده باشد.

اهالی تکنیکالیست بازار این احتمال را در گوشه ذهن خود داشتند که ممکن است شاخص تا حمایت میانگین ۲۰۰ روزه نیز افت را تجربه کند؛ که این امر در روز یکشنبه هفته گذشته و با افت بیش از ۶۲ هزار واحدی شاخص کل همراه شد و شاخص در یک روز خود را به میانگین ۲۰۰ روزه رساند.

از سویی با توجه به حادثه‌ای که برای بالگرد رییس جمهور رخ داد دامنه نوسان به مثبت و منفی ۲ درصدی محدودتر شد، اما این موضوع جریان افت بازار را مختل نکرد و شاخص به عدد اعداد کمتر از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحدی برسد.

بدین ترتیب در یک ماه بیش از ۲۰۰ هزار واحد از ارتفاع شاخص کل کم شد. وضعیتی که حداقل ممکن است تا روز ثبت نام کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری نیز ادامه دار باشد.

پیش‌بینی بورس فردا یک‌شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳

 

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری با سود 40% تضمین شده
محل تبلیغات شما