ثبت قرارداد اجاره مسکن رایگان شد

کارگزاری کاریزما
اعتبار یک میلیارد تومانی در بدو ورود و سود روزشمار 22 درصد
معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا امکان ثبت قراردادهای خرید و فروش مسکن در سامانه خودنویس وجود دارد، گفت: خرید و فروش مسکن در سال ١۴٠٣ به این سامانه اضافه می‌شود.
ورود چینی‌ ها به بازار مسکن ایران

کیان آنلاین – ایلنا در گزارشی نوشت: هادی عباسی در نشست خبری امروز از راه‌اندازی سامانه«خودنویس» برای اتصال مشاوران املاک به سامانه دولتی مسکن خبر داد و گفت: یکی از اقداماتی که وزارت راه و شهرسازی که براساس تکالیف قانونی پیگیری می‌کند، توسعه سامانه املاک و مستغلات است که این سامانه از سال ١٣٨٨ راه اندازی شده‌ است.

وی ادامه داد: در قانون جهش تولید مسکن تکلیفی برای وزارت راه و شهرسازی تعیین شد این بود که وزارت راه و شهرسازی بستری را تعیین کند که مردم بتوانند در این سامانه قرارداد ثبت کنند اما سامانه در ١٠ ساله گذشته به روز نشده بود و قرار بر این شد که نرم افزار جدید طراحی شود و خرداد ماه امسال این سامانه به صورت آزمایشی در اختیار مردم قرار گرفت و قراردادهای اجاره خود را توانستند در این سامانه ثبت کنند و این امکان به صورت ٢۴ ساعته و رایگان در اختیار مردم برای ثبت قراردادها قرار گرفته است.


بیشتر بخوانید:

پیش‌بینی عجیب اتحادیه املاک درباره قیمت مسکن


وی ادامه داد: در فاز دوم موضوع اتصال مشاوران املاک به این سامانه مطرح شد و در این سامانه تنها مشاوران املاک مجاز می‌توانند ورود کنند و قرارداد منعقد کنند. املاک مجاز از این پس می‌توانند در سامانه «خودنویس»فعالیت کنند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: نکته مهم این است که ملک مورد قرارداد باید پیش از این باید در سامانه املاک ثبت شده باشد .

عباسی ادامه داد: در ١١ استان سامانه خودنویس برقرار است و سامانه قدیمی دیگر در دسترس نیست اما همچنان مباهینامه‌هادر سامانه قدیمی ثبت می‌شوند.

وی افزود: به صورت شبانه روزی این سامانه را رصد می‌کنیم و آخرین وضعیت تا این ساعت ٨٧ هزار و ۶٨ قرارداد اجاره به دو طریق مردم با مردم و همچنین مشاوره املاک برای مردم در این سامانه ثبت شد. و با یک شاهد از طرف موجر و یک شاهد از طرف مستاجر این قرارداد منعقد می‌شود و تاکید می‌شود که حتما باید سیم کارت افراد تحت مالکیت خودشان باشد و زمان اجاره را خود مردم انتخاب می‌کنند و این قرارداد الکترونیک برای اولین بار در کشور انجام می‌شود .

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا امکان ثبت قراردادهای خرید و فروش مسکن در سامانه خودنویس وجود دارد، گفت: خرید و فروش مسکن در سال ١۴٠٣ به این سامانه اضافه می‌شود.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما