صعود قیمت بیت کوین به بالای سطح ۴۶هزار دلار

وام دویست میلیون تومانی پس از ثبت نام
وام 200 میلیونی در بدو ورود و سود روزشمار 22 درصد
سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها با افزایش جریان ورودی روزانه در ETFهای بیت کوین، رسیدن قیمت این ارز دیجیتال را به بالاترین سقف در بازه اخیر، پیش‌بینی می‌کنند.
پیش بینی قیمت بیت کوین بهمن

کیان آنلاین_ تجارت نیوز نوشت: در دنیای پرتلاطم ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین بار دیگر با صعود اخیر به 46 هزار دلار، توجهات را به خود جلب کرده است. این افزایش قیمت تحت تأثیر پیشرفت قابل توجه صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETFها) و هشدارهای اقتصادی است که نگاه سرمایه‌گذاران سراسر جهان را تغییر داده‌اند.

افزایش بی‌سابقه جریان ورودی ETFهای بیت کوین

ETFهای بیت کوین شاهد افزایش چشم‌گیری بوده‌اند. به‌‌گونه‌ای که این صندوق‌ها موفق به جذب رقم ۴۰۳ میلیون دلاری شده‌اند. رقم جذب شده در این صندوق‌ها، سومین بزرگترین جریان ورودی تا به امروز محسوب می‌شود. با وجود اینکه صندوق بیت کوین Grayscale شاهد از دست دادن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بوده است، این ETFها از زمان راه‌اندازی‌ خود در تاریخ ۱۱ ژانویه، بیش از ۲.۱ میلیارد دلار جمع‌آوری کرده‌اند.


بیشتر بخوانید: ETF‌ها بلای جان بیت کوین شدند


این افزایش جریان با صعود قیمت بیت کوین به سطح 47 هزار دلار همزمان شده است و به نزدیک شدن آن به بالاترین سطح سالانه اشاره دارد. برجسته‌ترین عملکرد در بین صندوق‌های کنونی متعلق به صندوق iShares Bitcoin Trust  از BlackRock بوده که حجم معاملاتی ۲۰۴ میلیون دلاری را گزارش کرده و از Grayscale پیشی گرفته است.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین

رفتار قیمت بیت کوین همچنان تمرکز اصلی سرمایه‌گذاران است. قیمت فعلی بیت کوین در 47 هزار و 475  دلار قرار دارد.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین سطوح کلیدی را نشان می‌دهد. یک سطح محوری قیمت در 46 هزار و 716 دلار است که به عنوان سطح مقاومتی اصلی روند فعلی قیمت عمل می‌کند. سطوح مقاومت بعدی در 47 هزار و 279 دلار، 47 هزار و 599 دلار و 48 هزار و 199 دلار قرار دارند. سطوح حمایتی بعدی قیمت در 45 هزار و 567 دلار، 45 هزار و 97 دلار و 44 هزار و 957 دلار، سکوهای حمایتی خریداران هستند.

EMA  ۵۰ روزه در 43 هزار و 721 دلار قرار دارد. قیمت فعلی بالاتر از این میانگین قرار دارد که به نوعی احتمال تداوم روند صعودی را بیشتر می‌کند.

اندیکاتورهای مهم بازار نیز شرایط محتاطانه‌ای را ترسیم می‌کنند؛ RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد، که نشان‌دهنده احتمال عقب‌نشینی خریداران است. البته با بررسی روند کلی قیمت می‌توان مشاهده کرد که گارد صعودی خریداران همچنان پایدار است، اما شرایط برای وقوع یک چرخش به سمت روند نزولی، دور از انتظار نیست.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما