قطر انرژی تولید خود را در بزرگترین میدان نفتی توسعه می‌دهد

بنر خرید طلا
خرید طلا و سکه بدون کارمزد و مالیات / فقط ثبت نام کن تا با شما تماس بگیریم
قرارداد‌های EPCI که بخشی از پروژه رؤیا هستند، قطر انرژی را قادر می‌سازند تا تولید نفت از میدان الشاهین را تقریباً ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.
افزایش تولید انرژی قطر

کیان آنلاین_ تجارت نیوز نوشت: به نقل از اکونومی‌میدل‌ایست، قطر انرژی، شرکت دولتی انرژی قطر، چهار قرارداد عمده برای مهندسی، تدارکات، ساخت و نصب (EPCI) فاز بعدی بزرگ‌ترین میدان نفتی فراساحلی قطر منعقد کرده است. برندگان قرارداد عبارتند از مک درموت (McDermott Middle East Inc)، صنایع سنگین هیوندا (Hyundai Heavy Industries)، لارسن اند توبرو لیمیتد (Larsen & Toubro Limited) و شرکت مهندسی نفت فراساحل چین (COOEC).

میدان نفتی الشاهین در سواحل شمال شرقی قطر در خلیج فارس و در فاصله ۸۰ کیلومتری شمال دوحه است. این میدان نفتی در بالای میدان گازی شمال، یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های گازی جهان قرار دارد.

تولید ۵۵۰ میلیون بشکه نفت در یک دوره ۵ ساله

قرارداد‌های EPCI که بخشی از پروژه رؤیا است، قطر انرژی را قادر می‌سازد تا تولید نفت از میدان الشاهین را تقریباً صد هزار بشکه در روز افزایش دهد. «قطر انرژی» از زمان در اختیار گرفتن عملیات میدان در جولای ۲۰۱۷ از طریق سرمایه‌گذاری مشترک خود با «توتال انرژی» (که شرکت نفت شمال خوانده می‌شود)، الشاهین را در چند مرحله توسعه می‌دهد.


بیشتر بخوانید: آیا چین برنده بحران تجارت در دریای سرخ بود؟


فاز فعلی، پروژه رؤیا، هدف تولید بیش از ۵۵۰ میلیون بشکه نفت در یک دوره پنج‌ساله را دارد. این امر شامل حفاری بیش از ۲۰۰ حلقه چاه، نصب یک مجتمع فرآیند متمرکز جدید، ساخت ۹ سکوی سرچاهیِ ریموت (از راه دور) و لوله‌کشی برای خطوط لوله مرتبط است. انتظار می‌رود تولید نفت در سال ۲۰۲۷ آغاز شود.

۴ پکیج EPC پروژه «قطر انرژی»

مشخصات چهار پکیج EPC که مجموعاً بیش از شش میلیارد دلار ارزش دارند، در ادامه بیان می‌شود.

پکیج EPC به ارزش تقریبی ۲.۱ میلیارد دلار برای ساخت ۹ سکوی سرچاهی. این پکیج به کنسرسیومی متشکل از «مک درموت» و شرکت مهندسی فراساحل آن اهدا شده است.

یک پکیج EPC به ارزش حدود ۱.۹ میلیارد دلار برای ساخت یک بستر پردازش مرکزی. این پکیج به کنسرسیومی متشکل از «مک درموت» و «صنایع سنگین هیوندا» اعطا شده است.

یک پکیج EPC به ارزش حدود ۱.۳ میلیارد دلار برای ساخت پلتفرم رایزر. این پکیج به شرکت «لارسن اند توبرو لیمیتد» تعلق گرفته است.

یک پکیج EPC به ارزش تقریبی ۹۰۰ میلیون دلار برای ساخت خطوط لوله و کابل‌های زیر دریا. این پکیج به شرکت مهندسی نفت فراساحل چین (COOEC) اعطا شده است.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری با سود 40% تضمین شده
محل تبلیغات شما