پیش‌بینی قیمت دلار فردا ۱۶ آذر ۱۴۰۲

وام دویست میلیون تومانی پس از ثبت نام
وام 200 میلیونی در بدو ورود و سود روزشمار 22 درصد
قیمت دلار امروز بدون تغییر و با همان رقم روز گذشته معامله شد. معامله‌گران روند فعلی قیمت این اسکناس را استراحت در مسیر صعودی می‌دانند.
پیش‌ بینی قیمت دلار ۱۶ آذر ۱۴۰۲

کیان آنلاینتجارت نیوز در گزارشی نوشت: قیمت دلار امروز بدون تغییر و با نوسان بسیار محدودی همانند روز گذشته معامله شد. در روز جاری اسکناس دلار با قیمت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان بسته شد و با وجود اینکه روند تقاضا از ابتدای هفته رشد داشته، اما ارزپاشی بازارساز مانع تحرکات قیمت دلار شده است.

معامله‌گران احتمال برگشت دلار به کریدور ۴۰ هزار تومانی را در روز‌های آینده می‌دهند. آن‌ها معتقدند در سال‌های گذشته و با نزدیک شدن به سه ماه پایانی سال قیمت دلار با یک برگشت به عقب به سمت سقف قیمت خیز برمی‌داشت. آن‌ها با توجه به رکود تورمی سال جاری این الگو را برای امسال نیز پیش‌بینی می‌کنند.

سطح ارزندگی دلار کجاست؟

تحلیلگران بازار ارز معتقدند قیمت دلار در بی‌خبری مطلق از دیدگاه اخبار سیاسی و اقتصادی قرار دارد و روند خاصی برای تغییر موضع دلار متصور نیستند. آن‌ها معتقدند بازارساز توانسته سیاست‌های مد نظرش را در بازار ارز اجرا کند.

کارشناسان اقتصادی با تاکید بر فشرده شدن فنر قیمت دلار می‌گویند فعلا سیاست‌گذار یکه‌تاز بازار ارز است و در کوتاه‌مدت ریتم بعدی قیمت از سوی نهاد تصمیم‌گیر که مدیریت بازار ارز را در دست دارد، مشخص خواهد شد. آن‌ها معتقدند سایه رکود تورمی مهمترین عامل تحلیلی بازار است و در این شرایط معمولا بازار‌ها در کما به سر می‌برند و دلار هم از این اصل مستثنی نیست.
تکنیکالیست‌ها همچنان محدوده ۵۰ هزار تومانی را منطقه مهم دلار می‌دانند و کف ۴۸ و ۴۷ هزار تومانی را برای این اسکناس متصور هستند. آن‌ها می‌گویند شاید دلار از منطقه ارزش ذاتی فاصله بگیرد، اما از نظر بازارساز کف ۵۰ هزار تومانی سطح ارزندگی دلار است

پیش بینی قیمت دلار در ۳ ماه پایانی سال

موضوع خبردرمانی و فریز دلار در هفته‌های اخیر مهمترین اهرمی است که سیاست‌گذار با کمک آن توانسته اقدام به مهار قیمت دلار کند؛ اما کارشناسان اقتصادی بار‌ها نسبت به این سیاست بانک مرکزی هشدار داده‌اند که اگر قیمت دلار با خبردرمانی ارزان‌تر شود، آن زمان فعالان اقتصادی برای خرید هجوم می‌آورند و نمی‌گذارند دلار پایین‌تر از ارزش بماند.

بار‌ها تاکید شده که دلار نمی‌تواند پایین‌تر از کریدور ۵۰ هزار تومانی بیاید، زیرا کف فاندامنتالی این اسکناس ایجاد شده است. اکنون با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال و رشد تقاضا، عیار اقتصادی کشور مشخص خواهد شد. کارشناسان اقتصادی در همین بار‌ها معتقدند اگر تا پایان ۱۴۰۲ قیمت دلار به ۷۰ هزار تومان برسد به هیچ عنوان سورپرایز نخواهیم شد.

دلار هرات در کانال ۴۹ هزار تومانی معامله شد

امروز قیمت دلار در بازار‌های همسایه کاهش داشت. قیمت دلار هرات با افت ۱۵۰ تومانی به کریدور ۴۰ هزار تومانی برگشت و با قیمت ۴۹ هزار و ۹۵۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه افت ۱۷۰ تومانی داشت و با قیمت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومانی معامله شد. امروز درهم امارات با کاهش ۳۰ تومانی با قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما