پیش‌بینی قیمت سکه امروز دوشنبه ۱۳ آذر

وام دویست میلیون تومانی پس از ثبت نام
وام 200 میلیونی در بدو ورود و سود روزشمار 22 درصد
قیمت طلای جهانی شب گذشته افزایش قابل توجهی داشت. فعالان بازار سکه بر این باورند که این اتفاق می‌تواند نوسانات قیمت سکه امامی در روز دوشنبه را تحت تاثیر قرار دهد.
پیش بینی قیمت سکه 13 آذر 1402

کیان آنلاین_ اقتصاد نیوز نوشت: پیشکسوت‌های بازار سکه در معاملات پشت خطی یکشنبه‌شب پیش‌بینی می‌کردند که سکه امامی در سومین روز هفته مانند روز شنبه و یکشنبه تحت‌تأثیر قیمت اونس طلا به مسیر صعودی خود ادامه خواهد داد.

گفتنی است قیمت طلای جهانی در دو هفته اخیر افسار پاره کرده و آن‌طور که شواهد نشان می‌دهد قیمت اونس طلا در روز‌های پایانی آبان‌ماه در حول‌وحوش ۱۹۹۰ دلار معامله شد، اما از ابتدای آذرماه در کانال ۲ هزار دلار به فروش رسید و شب گذشته به قله تاریخی رسید و تا ۲۱۳۷ دلار بالا رفت. البته در زمان نوشتن این گزارش این فلز زردرنگ در حدود ۲۰۸۳ دلار نرخ‌گذاری شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که معامله‌گران تصور می‌کنند که فدرال رزرو در سال جاری نرخ بهره را افزایش نخواهد داد و شانس کاهش نرخ بهره از ماه مارس را ۶۰ درصد دانسته‌اند. از سوی دیگر کاهش شاخص دلار آمریکا باعث تقویت انس طلا شده به‌نحوی‌که اونس در هفته قبل لیدر بازار سکه و طلا شد.


بیشتر بخوانید: خیز قیمت سکه با سکوی طلای جهانی


قیمت سکه امامی هم در معاملات پشت خطی یکشنبه‌شب در حدود ۲۹ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد. به عقیده تکنیکالیست‌ها حمایت ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای سکه اهمیت بسزایی دارد و درصورتی‌که این حمایت از دست برود احتمال عقب‌نشینی تا پله دوم کانال ۲۹ میلیون تومان وجود دارد.

از سوی دیگر سکه در حال حاضر مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد که اگر به آن برسد در مرحله بعد به سمت کانال ۳۰ میلیون تومان گام خواهد برداشت. البته عده‌ای هم می‌گفتند که بازارساز به‌راحتی اجازه رسیدن ورود سکه بازان به خاکریز ۳۰ را نخواهد داد.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما