انجماد دلار در کف قیمتی بازارساز

وام دویست میلیون تومانی پس از ثبت نام
وام 200 میلیونی در بدو ورود و سود روزشمار 22 درصد
بازار ارز هفته گذشته با افزایش جزئی دلار پایان یافت. نوسانات قیمتی بازار ارز در ماه‌های گذشته محدود به فراز و فرود‌های جزئی است و کارشناسان اقتصادی معتقدند دلار در کف قیمت مورد نظر بانک مرکزی فریز شده است.
پیش‌ بینی قیمت دلار ۱۶ بهمن ۱۴۰۲
کیان آنلایناقتصاد ۲۴ نوشت: قیمت دلار هفته گذشته با افزایش ۲۰۰ تومانی با رقم ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. در حالی که فعالان بازار ارز در انتظار پرش‌های قیمت در بازار ارز متاثر از رشد تقاضای پایان سال هستند؛ اما برخی از کارشناسان اقتصادی می‌گویند با اینکه دلار در کف قیمت قرار دارد و با زور سیاست‌گذار فریز شده است، اما بعید است در ماه‌های آینده از منطقه امن خود فراتر رود. آن‌ها با تاکید بر اینکه سیاست‌گذار توانسته دلار را در منطقه ۵۰ هزار تومانی مهار کند، کف قیمت این اسکناس را محدوده ۴۷ هزار تومانی و سقف آن را در صورت بروز شرایط بحرانی در منطقه، ۵۴ هزار و ۷۰۰ در نظر می‌گیرند.روز پنجشنبه قیمت دلار در بازار‌های همسایه نیز افزایش داشت. قیمت دلار هرات با افزایش محدود ۲۷۰ تومانی با قیمت ۵۰ هزار و ۳۸۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه هم افزایش ۵۰ تومانی داشت و با قیمت ۵۰ هزار و ۵۵۰ تومانی معامله شد.

قیمت نرخ‌های مختلف

روز پنجشنبه ۹ آذر در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) اسکناس دلار با قیمت ۴۱ هزار و ۹۹۸ تومان عرضه شد و ۱۱۲ تومان رشد داشت. دلار حواله نیز ۱۰۲ تومان افزایش داشت و با رقم ۳۸ هزار و ۱۷۱ تومان عرضه شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارز‌های موثر

در آخرین معامله روز پنجشنبه قیمت اسکناس یورو کاهش ۱۰۰ تومانی داشت و یورو با قیمت ۵۵ هزار و ۴۵۶ تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) یک پله صعود کرد و با رشد ۲۵۵ تومانی با رقم ۴۶ هزار و ۵۶ تومان تعیین شد. یوروی حواله نیز ۲۳۲ تومان رشد داشت و با رقم ۴۱ هزار و ۸۶۹ تومان قیمت‌گذاری شد.

در آخرین معامله هفته گذشته درهم امارات با رشد ۸۰ تومانی با رقم ۱۳ هزار ۸۸۰ تومان معامله شد. در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۳۹۳ تومان تعیین شد و ۲۷ تومان گرانتر عرضه شد؛ اسکناس درهم نیز با ۳۱ تومان افزایش با رقم ۱۱ هزار و ۴۳۳ تومان عرضه شد.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما