غول‌های فناوری پرچمدار رشد ابرشرکت‌ها شدند

وام دویست میلیون تومانی پس از ثبت نام
وام 200 میلیونی در بدو ورود و سود روزشمار 22 درصد
سرمایه بازار شرکت‌هایی که ارزشمندترین شرکت‌های جهان هستند، با افت بازده اوراق قرضه آمریکا و بالا رفتن انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره توسط بانک‌های مرکزی جهان، در نوامبر صعود کرد و غول‌های فناوری پرچمدار این رشد بودند.
افت بازده اوراق قرضه آمریکا

کیان آنلاین_ ایسنا نوشت: ارزش بازار اپل، ۱۱.۲ درصد در ماه میلادی گذشته افزایش یافت و به ۲.۹۵ تریلیون دلار رسید. در حالی که ارزش مایکروسافت، با ۱۲.۱ درصد افزایش، به ۲.۸ تریلیون دلار رسید.

سرمایه بازار شرکت انویدیا ۱۴.۷ درصد افزایش یافت و به ۱.۱۵ تریلیون دلار رسید. این افزایش پس از آن روی داد که این شرکت رشد ۲۰۶ درصدی درآمدش در سه ماهه سوم بر مبنای سالانه و رسیدن آن به ۱۸.۱ میلیارد دلار را گزارش کرد. انویدیا همچنین با اشاره به شرایط زنجیره تامین و تقاضای قوی برای تراشه‌های هوش مصنوعی، درآمد بالاتر از حد مطلوب را برای سه ماهه چهارم مالی خود پیش بینی کرد.

کاهش نگرانی‌ها نسبت به تورم هم از سهام بانکی حمایت کرد. سرمایه بازار «جی پی مورگان چیس اند کو» تا آخر نوامبر، به میزان ۱۲.۲ درصد رشد کرد و به ۴۵۱ میلیارد دلار رسید.

در بخش‌های دیگر، ارزش بازار شرکت تسلا پس از افزایش قیمت خودروهای مدل ۳ و Y، حدود ۲۰ درصد افزایش یافت و به ۷۶۳.۲ میلیارد دلار رسید.

افت بازده اوراق قرضه آمریکا

بر اساس گزارش رویترز، در مقابل، ریزش قیمت نفت، باعث کاهش سرمایه بازار شرکت‌های بزرگ نفتی شد. سرمایه بازار شرکت آرامکوی سعودی به میزان ۰.۳ درصد و سرمایه بازار اکسون موبیل، ۲.۹ درصد کاهش یافت.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما