قیمت مسکن در تهران ریخت؟/ قیمت مسکن در منطقه ۳ از منطقه یک پیشی گرفت

وام دویست میلیون تومانی پس از ثبت نام
وام 200 میلیونی در بدو ورود و سود روزشمار 22 درصد
بانک مرکزی در گزارشی قیمت مسکن در تهران طی آبان ماه را متری ۷۵میلیون اعلام کرد؛ براین اساس قیمت مسکن در تهران طی آبان نسبت به ماه قبل ۰.۴درصد کاهش داشت.
اجاره خانه ۵۰ متری در تهران

کیان آنلاین_ اقتصاد آنلاین نوشت: بانک مرکزی متوسط نرخ مسکن در تهران طی آبان ماه را ۷۵میلیون تومان اعلام کرد؛ براساس این گزارش؛ قیمت مسکن در تهران طی آبان ماه با کاهش اندکی همراه شده است. در آبان‌ماه سال ۱۴۰۲، تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به ۳.۶ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۴.۷ درصد افزایش و ۵۵.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.


بیشتر بخوانید: تفاوت قیمت مسکن از شمال تا جنوب پایتخت + جدول


گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در مهر ماه حاکی از آن است که طی ماهی که گذشت، آپارتمان‌هایی با متراژ کمتر از ۸۰متر،۵۵ درصد معاملات را تشکیل دادند و ۵۴درصد معاملات نیز با قیمتی پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن (۷۵میلیون تومان) انجام شده است.  در سمتی دیگر ۵۷ معاملات در رقمی کمتر از ۶میلیارد تومان انجام شد.

قیمت مسکن در تهران ریخت؟/ قیمت مسکن در منطقه ۳ از منطقه یک پیشی گرفت

گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران کدام است؟

براساس این گزارش، منطقه سه با قیمت ۱۳۵میلیون تومان در هر متر مربع، ارزان‌ترین منطقه تهران در آبان ماه بود و قیمت مسکن در این منطقه از منطقه یک پیشی گرفت. نکته جالب دیگر، کاهش عجیب قیمت مسکن در آبان ماه نسبت به ماه گذشته در این منطقه بود.

قیمت مسکن در تهران ریخت؟/ قیمت مسکن در منطقه ۳ از منطقه یک پیشی گرفت

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما