فرزین: به زودی مقررات جدید صرافی‌ها را ابلاغ می‌کنیم

وام دویست میلیون تومانی پس از ثبت نام
وام 200 میلیونی در بدو ورود و سود روزشمار 22 درصد
رئیس کل بانک مرکزی گفت: اخیرا مقررات جدیدی را در شورای پول و اعتبار بردیم برای اینکه تغییرات اساسی بدهیم و بتوانیم نظارت خودمان را بر صرافی‌ها تقویت کنیم ان‌شا‌الله به زودی مقررات جدید مربوط به صرافی‌ها را ابلاغ می‌کنیم.
ادعای فرزین درباره دلار

کیان آنلاین – ایلنا در گزارشی نوشت: فرزین در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در مورد اقدامات دولت برای کاهش رشد نقدینگی عنوان کرد: همانطور که می‌دانید از ابتدای سال هدفگذاری ما برای رشد نقدینگی ۲۵ درصد بود. خوشبختانه رشد نقدینگی را از ۴۲ درصد به ۲۶.۴ درصد رسانده‌ایم.

وی افزود: البته می‌دانید هر چه به پایان سال نزدیک می‌شویم فشار بر رشد نقدینگی بیشتر می‌شود ولی امیدواریم به هدفگذاری ۲۵ درصد برای نرخ رشد نقدینگی برسیم.

رئیس کل بانک مرکزی در مورد نظارت بر صرافی‌ها گفت: تعداد زیادی صرافی داریم. عدم رضایت ما از صرافی‌ها موجب شد که کانون صرافان را منحل کردیم. دنبال ساز و کار جدید برای نظارت بر صرافی‌ها هستیم، بسیاری از صرافی‌هایی که تابع مقررات نبودند مجوزهایشان لغو شده است در مورد صرافی‌ها این سخت‌گیری‌ها را داریم و به طور منظم بر آنها نظارت داریم.


بیشتر بخوانید:

فرزین: بانک مرکزی مسول تورم یا ارز نیست


وی گفت: اخیرا مقررات جدیدی را در شورای پول و اعتبار بردیم برای اینکه تغییرات اساسی بدهیم و بتوانیم نظارت خودمان را بر صرافی‌ها تقویت کنیم ان‌شا‌الله به زودی  مقررات جدید مربوط به صرافی‌ها را ابلاغ می‌کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی درباره قانون جهش مسکن هم توضیح داد: در جلسه شورای عالی مسکن این موضوع با حضور رئیس‌جمهور بررسی و قرار شد درباره بانک‌هایی که به افراد معرفی شده از سوی سامانه وزارت راه، وام پرداخت نکرده‌اند، جریمه شوند. ولی اگر فردی به بانک معرفی نشده یا سامانه راه‌اندازی نشده باشد که نمی‌توان بانک را جریمه کرد.

فرزین درباره افزایش اختیارات هم توضیح داد: قانون افزایش اختیارات پس از اصلاحیه‌های مجمع تشخیص مصلحت به مجلس ابلاغ و پس از آن هم به زودی به دولت ابلاغ خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: این قانون تلاش می‌کند اختیارات جدیدتری به بانک مرکزی دهد که این گام خوبی به سمت افزایش استقلال و اقتدار بانک مرکزی است که این خود به بهتر شدن سیاست‌های پولی، نظارت بر بانک‌ها و سیاست‌های لازم برای کنترل تورم کمک می‌کند.

وی درباره تخلف بانک‌ها در زمینه پرداخت وام‌های ازدواج و فرزندآوری گفت: درباره این وام‌ها یک تکلیف سالانه برعهده بانک‌ها گذاشته شده است و تا پایان سال نظام بانکی باید بتواند آن‌ها را اجرایی کند. تلاش ما این است که تکلیف تعیین شده، محقق شود و اگر بانکی تعهد خود را انجام نداده باشد، بررسی خواهد شد.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما