رییس احتمالی سازمان بورس در دولت چهاردهم کیست؟

بنر خرید طلا
خرید طلا و سکه بدون کارمزد و مالیات / فقط ثبت نام کن تا با شما تماس بگیریم
با روی کار آمدن دولت جدید و انتخاب وزیر جدید اقتصاد چه کسی احتمالا در جایگاه ریاست سازمان بورس خواهد نشست؟
رییس احتمالی سازمان بورس

کیان آنلاین – نبض بورس در گزارشی نوشت: دومین مرحله چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری روز جمعه ۱۵ تیرماه برگزار شد و براساس نتیجه نهایی شمارش آرا مسعود پزشکیان به عنوان نهمین رئیس‌جمهور ایران انتخاب شد.

با آغاز به کار دولت چهاردهم و انتخاب و انتصاب تیم اقتصادی دولت جدید، طبیعتا افراد در سمت‌هایی از جمله ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار نیز تغییر خواهند کرد. با روی کار آمدن دولت جدید و انتخاب وزیر جدید اقتصاد چه کسی احتمالا در جایگاه ریاست سازمان بورس خواهد نشست؟

نقش وزیر اقتصاد در انتخاب رییس سازمان بورس

نقش وزیر اقتصاد در انتخاب رئیس سازمان بورس: وزیر اقتصاد دو نقش دارد یکی به صورت مستقیم که حکم رئیس سازمان بورس را امضا می‌کند و یک نقش به صورت غیر مستقیم به صورتی که هیئت مدیره سازمان بورس را شورای عالی بورس انتخاب می‌کند که رئیس شورای عالی بورس وزیر اقتصاد است و آن سه نفر خبره مالی را نیز به نحوی وزیر اقتصاد معرفی می‌کند.

طبق شنیده ها و شایعات از کابینه احتمالی دکتر مسعود پزشکیان، آقای علی طیب نیا وزیر اقتصاد دولت جدید خواهد بود و با انتخاب وی و طبق شایعات بهرنگ اسدی و یا دهقان دهنوی بعنوان رییس سازمان بورس انتخاب خواهند شد.

بهرنگ اسدی کیست؟

آقای دکتر بهرنگ اسدی قره جلو دارای دکترای تخصصی(Ph.D) ازدانشگاه تهران- مالی- گرایش مهندسی مالی است و رتبه ۱ کنکور دکتری مالی در کنکور سراسری دکتری سال ۱۳۹۲ در رشته مالی بود.

وی منتخب در طرح استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی شریف و معاف از کنکور کارشناسی ارشد شد و رتبه دوم رشته MBA دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف را از آن خود نمود.

او رئیس هیئت مدیره بیمه ملت ، عضو هیئت مدیره تامین سرمایه بانک مسکن، نائب رئیس هیئت مدیره کارگزاری دانایان و عضو هیئت مدیره تأمین سرمایه کاردان بوده است.

محمدعلی دهقان دهنوی کیست؟

محمد علی دهقان دهنوی، در سال۹۹ بعنوان جوان‌ترین رئیس سازمان بورس ایران معرفی شد. وی جایگزین دکتر حسن قالیباف اصل، سکاندار پیشین بازار سرمایه کشور شد و سکانداری سازمان بورس و اوراق بهادار تهران را از هفتم بهمن ۹۹ در دست گرفت.

محمدعلی دهقان دهنوی همچون دکتر قالیباف اصل، دکترای علوم اقتصادی دارد و سوابق تالیفی، تدریسی و فعالیت در حوزه بالادستی امور اقتصادی کشور را در کارنامه دارد. شورای عالی بورس که ۶ عضو آن از طرف دولت تعیین می‌شوند، به ریاست محمدعلی دهقان دهنوی به ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار تهران رای دادند.

محمد علی دهقان دهنوی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی بود و در بانک مسکن نیز سابقه عضویت در هیات مدیره داشت. محمدعلی دهقان دهنوی، متولد چهاردهم اردیبهشت سال پنجاه و هفت است و استادیار دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی محسوب می‌شود.

محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از ۷ بهمن ۱۳۹۹ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۰ بود.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری با سود 40% تضمین شده
محل تبلیغات شما