پیش‌بینی بورس امروز ۱۷ تیر ۱۴۰۳

بنر خرید طلا
خرید طلا و سکه بدون کارمزد و مالیات / فقط ثبت نام کن تا با شما تماس بگیریم
به نظر می‌رسد با پیروزی مسعود پزشکیان، نامزد اصلاح طلب، در انتخابات ریاست جمهوری، بورس تهران از او استقبال کرده است و انتظارات معامله گران نسبت به آینده مثبت است.
پیش‌ بینی بورس ۲ مرداد ۱۴۰۳

کیان آنلاین – اکو ایران در گزارشی نوشت: بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز یکشنبه می‌روند که روز شنبه شاخص کل بورس تهران صعودی کم سابقه را پشت سر گذاشت. برای پیش بینی بورس امروز –یکشنبه ۱۷ تیر- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز شنبه شاخص کل ۸۸ هزار و ۱۷۹ واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن ۲۳ هزار و ۵۵ واحد بالا آمد. همچنین شاخص کل فرابورس ۸۱۹ واحد رشد کرد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش ۶ هزار و ۷۱ واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت مهرکام پارس (خمهر)، شرکت صنایع کاغذ سازی کاوه (چکاوه)، شرکت لوله و ماشین سازی ایران (فلوله)، شرکت زامیاد (خزامیا)، شرکت بهنوش ایران (غبهنوش)، شرکت پتروشیمی پردیس (شپدیس)، شرکت قند اصفهان (قصفها)، شرکت باما (کاما)، شرکت شکر شاهرود (قشکر)، بانک ملت (وبملت) و شرکت پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ثبت رشد ۶ درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند.

در فرابورس نیز شرکت بیمه کوثر (کوثر)، شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، شرکت داروسازی کاسپین تامین (کاسپین)، شرکت فولاد شاهرود (فرود)، شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان (زگلدشت) و شرکت توکا ریل (توریل) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات شنبه، ۵۲۰ نماد صف خرید داشتند و ۵۵ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۲۰۲۶ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۲ هزار و ۹۹۸ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۲۶ درصدی به ۱۷۲ میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

روز شنبه شاخص کل بورس تهران از ابتدای معاملات صعود کرد و در نهایت ۸۸ هزار و ۱۷۹ واحد –معادل ۴.۲ درصد- رشد کرد.

اغلب نماد‌های بازار سبزپوش بودند و شاخص هم وزن نیز ۳.۴۲ درصد بالا آمد. دیروز نماد‌های فملی، فولاد، فارس، شپنا، شستا و تاپیکو بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند.

به علاوه، روز شنبه شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم و ۵۳۸ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد. دیروز نماد‌های فولاد، بوعلی، وامید، تاپیکو، ثمسکن، فملی، کگل، خودرو، وصندوق و فزر بیشترین ورود سرمایه را داشتند.

همچنین ارزش معاملات خرد سهام با رشد ۵۸ درصدی به رقم ۵ هزار و ۹۰۵ میلیارد تومان رسید.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد با پیروزی مسعود پزشکیان، نامزد اصلاحطلب، در انتخابات ریاست جمهوری، بورس تهران از او استقبال کرده است و انتظارات معامله گران نسبت به آینده مثبت است. پزشکیان رییس جمهوری است که در کارزار انتخابات از چهره‌های آکادمیک خوشنامی به عنوان مشاور اقتصادی بهره برد و این سیگنال را به فعالان بازار داده که سیاست گذاری دولت چهاردهم در حوزه اقتصادی مبتنی بر علم و عقلانیت خواهد بود.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری با سود 40% تضمین شده
محل تبلیغات شما