در عید چقدر می‌توان از کارت برداشت کرد؟

بنر خرید طلا
خرید طلا و سکه بدون کارمزد و مالیات / فقط ثبت نام کن تا با شما تماس بگیریم
در روزهای اخیر شایعاتی در خصوص افزایش سقف برداشت از دستگاه‌های خودپرداز (ATM) مطرح شده است، اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟
زمان واریز یارانه جدید

کیان آنلاین – اقتصاد آنلاین در گزارشی نوشت: هر سال در ایام نوروز بحث افزایش برداشت وجه نقد از عابر بانک مطرح می‌شود که این موضوع در نهایت تحقق نمی‌یابد و طی این سال‌ها به جز ایام اربعین سال‌های اخیر که سقف برداشت از عابر بانک در برخی استان‌ها به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است، در سایر ایام سال تغییری در سقف برداشت ایجاد نشده است.

در نوروز امسال نیز علیرغم شایعاتی که مطرح شد، سقف برداشت از دستگاه‌ها تغییر نکرده است و در این ایام همچون سایر روزهای سال سقف برداشت روزانه از دستگاه‌های خودپرداز ۲۰۰ هزار تومان است و بیشتر از این نمی‌توان پول نقد از عابر بانک برداشت کرد.


بیشتر بخوانید:

سقف برداشت از خودپرداز‌ها در نوروز ۱۴۰۳ چقدر است؟


با توجه به اینکه خانواده‌ها در این ایام به پول نقد بیشتری به ویژه برای عیدی دادن نیاز دارند، انتظار می‌رفت در ایام نوروز سقف برداشت از دستگاه‌های خودپرداز حداقل تا سقف ۵۰۰ هزار تومان در روز افزایش یابد اما چنین نشد.

مشکل دیگری که در این ایام به وجود آمده و شهروندان در فضای مجازی به آن اشاره کرده‌اند، کمبود اسکناس در عابر بانک‌ها است. کاربران نوشته‌اند که وجه نقد بسیاری از دستگاه‌ها در همان روز اول نوروز تمام شده است و آنها هر بار به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کرده‌اند موفق به دریافت وجه نقد نشده‌اند. با توجه به اینکه بسیاری از بانک‌ها یا مراکز دیگری که دستگاه ATM دارند در ایام نوروز تعطیل بوده‌اند به‌ وجود آمدن چنین مشکلی قابل تصور بود و حالا با آغاز فعالیت بانک‌ها از روز پنجم فروردین انتظار می‌رود این مشکل تا حدی رفع شود.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری با سود 40% تضمین شده
محل تبلیغات شما