نفت جهانی در مسیر پرواز

بنر خرید طلا
خرید طلا و سکه بدون کارمزد و مالیات / فقط ثبت نام کن تا با شما تماس بگیریم
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۴ سنت معادل ۰.۶۷ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۱۵ سنت رسید.
تعویق نشست اوپک

کیان آنلاین_ تسنیم نوشت: انتظار کاهش بیشتر عرضه نفت ائتلاف اوپک پلاس قیمت نفت را در روز دوشنبه افزایش داده است. نفت طی ۴ هفته گذشته به خاطر آرام شدن نگرانی در مورد اختلال در عرضه نفت خاورمیانه به دنبال جنگ رژیم صهیونیستی و حماس، کاهش قیمت داشت.

به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۴ سنت معادل ۰.۶۷ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۱۵ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۵۱ سنت معادل ۰.۶۷ درصد افزایش ۷۶ دلار و ۴۰ سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی در روز جمعه و به دنبال گزارشاتی از سه منبع اوپک پلاس مبنی بر تصمیم این ائتلاف برای کاهش بیشتر تولید در اجلاس ۲۶ نوامبر، ۴ درصد افزایش قیمت داشتند.


بیشتر بخوانید: افزایش قیمت نفت و دردسرهای جدید برای کاندیداهای انتخابات آمریکا


قیمت نفت حدود ۲۰ درصد از اواخر ماه سپتامبر کاهش یافته است.

تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس پیش‌بینی می‌کنند کاهش تولید فعلی ائتلاف اوپک پلاس تا پایان ۲۰۲۴ پابرجا باشد و کاهش تولید یک‌جانبه یک میلیون بشکه‌ای عربستان تا سه ماهه دوم سال آینده میلادی ادامه یابد.

برخی تحلیلگران عقیده دارند احتمال کاهش بیشتر ائتلاف اوپک پلاس در اجلاس آینده قیمت نفت آمریکا را به ۸۰ دلار در هر بشکه می‌رساند. اما اگر قیمت نفت تا زیر ۷۲ دلار پایین بیاید، دولت بایدن برای پر کردن دوباره ذخایر استراتژیک نفتی تشویق خواهد شد.

سرمایه‌گذاران همچنین بر اختلال عرضه نفت روسیه به دنبال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ۳ کشتی که نفت این کشور را به هند حمل کرده بودند، تمرکز دارند.

مسکو در روز جمعه ممنوعیت صادرات بنزین را لغو کرد که می‌تواند بر عرضه جهانی این سوخت موتوری بیفزاید. روسیه در ماه گذشته میلادی محدودیت‌ صادرات گازوئیل را هم برداشته بود.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری با سود 40% تضمین شده
محل تبلیغات شما