ابوی نماینده کارگران: دولت زیر بار ترمیم حقوق کارگران نمی‌رود

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در مصوبه تعیین دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۲ تاکید شد که اگر حقوق کارمندان افزایش یابد، باید دستمزد کارگران هم ترمیم شود؛ اما حالا دولت زیر بار این موضوع نمی رود.

کیان آنلایناقتصادآنلاین ( احمدرضا مسعودی ) نوشت: هادی ابوی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره جلسه امروز شورای عالی کار گفت: در این جلسه رئیس سازمان تامین اجتماعی، معاونت تعاون وزارت تعاون و معاون وزارت راه و شهرسازی حضور پیدا خواهند کرد تا درباره مسائل مختلف معیشتی کارگران مذاکره کنیم؛ البته یکی از این موارد مطروحه، بحث نهضت ملی مسکن است که ما معتقدیم با این شکل اجرا، کارگران صاحبخانه نخواهند شد.

وی افزود: مسکن سهم بسیار زیادی از هزینه‌های یک خانوار کارگری را به خود اختصاص می دهد؛ اما شاهد هستیم دولت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، اصلا توان پرداختی و حقوق دریافتی کارگران را در نظر نمی گیرد؛ بنابراین نسبت به این شکل اجرای طرح اعتراض داریم.


بیشتر بخوانید:

عدم افزایش حقوق کارگران استراتژی دولت سیزدهم است


نماینده کارگران در شورای عالی کار در خصوص احتمال ترمیم دستمزد کارگران هم گفت: بخشنامه سازمان اداری و استخدامی درباره اعطای پاداش به کارکنان دستگاه‌های اجرایی که به امضای معاون اول رئیس جمهور رسیده، عملا دریافتی آنها را افزایش می دهد، پس دولت باید نسبت به مصوبه دستمزد ۱۴۰۲ تمکین کند و حقوق کارگران هم‌ ترمیم شود؛ البته نمایندگان دولتی نظر دیگری دارند که این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

ابوی اعلام کرد: خط فقر به ۱۷ تا ۱۸ میلیون تومان رسیده است، در این شرایط زندگی کارگران ‌عزتمندانه ‌نیست و اگر دستمزد دریافتی کارگران افزایش پیدا نکند، وضعیت بد معیشتی این گروه بزرگ جامعه تشدید خواهد شد؛ پس حتما تاکید می کنیم که دولت باید قانون را رعایت کند و دستمزد کارگران را هر چه زودتر ترمیم کند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تصریح کرد: حتما در جلسه امروز شورای عالی کار، مطالبات جامعه کارگری را پیگیری خواهیم کرد؛ چرا که با نرخ تورم ‌فعلی یک خانوار کارگری توان ادامه دادن زندگی به شکل آبرومندانه را نخواهد داشت و معتقد هستیم اصلاح دستمزد تا پایان سال و حل سایر مشکلات معیشتی میتواند کمکی به خانوارها کرده باشد.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما