پایان بورس امروز 5 مهر 1402

بنر خرید طلا
خرید طلا و سکه بدون کارمزد و مالیات / فقط ثبت نام کن تا با شما تماس بگیریم
نوسان لاک‌پشت‌گونه شاخص‌های بورسی در روز جاری نیز تکرار شد و رشد نماگر اصلی بازار حتی به هزار واحد نیز نرسید. باید دید ترس فعلی سرمایه‌گذاران تا چه زمانی ادامه دارد و آیا این بازار از یاد رفته باز هم رونق می‌گیرد؟
توهین سازمان بورس به سهامداران

کیان آنلاین– تجارت نیوز در گزارشی نوشت: بی‌رمقی معاملات بازار سرمایه در روز جاری به اوج خود رسید و گویا اهالی بازار نیز به آن عادت کرده‌اند. شاخص‌هایی که انگار خاموش شده‌اند و از ابتدا تا انتهای معاملات در جای خود ثابت می‌مانند. وضعیت کنونی بازار را می‌توان به آلمان بعد از جنگ جهانی دوم تشبیه کرد. رخوت، ترس و تنهایی سه کلمه که روزگار بورس ایران را به خوبی نمایش می‌دهند.

بورس امروز در یک نگاه

پایان بورس 5 مهر

معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل روند بی‌جان روز گذشته خود را ادامه داد و به نحوی در جای خود ثابت ماند. به طوری که در پایان بورس امروز شاخص کل، با رشد حداقلی 250 واحدی که معادل 0.01 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 97 هزار واحدی ایستاد.

افزایش ارتفاع شاخص هم‌وزن نیز چنگی به دل نمی‌زد. به نحوی که میانگین هم‌وزن شرکت‌های کوچک و بازار طی معاملات امروز 0.17 درصد بالا رفت و به سطح 718 هزار و 624 واحد رسید.

با وجود کم‌رمقی نوسانات شاخص‌های بورس امروز، اما حجم و ارزش معاملات اندکی صعودی بودند. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 8 میلیارد و 600 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و 749 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

در نهایت اما رشد حداقلی شاخص کل نیز نتوانست جلوی تداوم خروج پول حقیقی‌ها را بگیرد. به طوری که بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در روز جاری حکایت از خروج سرمایه حقیقی‌ها از بازار سهام داشت. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از خروج 53 میلیارد تومانی پول از (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) می‌دهد.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم خزامیا، وآیند و وبملت بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های شستا، وبیمه و خودرو به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

فپنتا با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، ونیکی نیز با افت 6.14 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های وآیند، وبملت و ونوین تعلق گرفت. همچنین سهم‌های وبملت، دانا و ونوین نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای خزامیا، خودرو و فملی خروج پول هوشمند داشتند

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های فالوم، ونوین و نیرو رقم خورد. همچنین وپست در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد شگامرن بود.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری با سود 40% تضمین شده
محل تبلیغات شما