حذف دلار از معاملات داخلی عراق

رئیس بانک مرکزی عراق اعلام کرده است که این کشور از سال آینده میلادی تمام معاملات تجاری داخلی و سایر معاملات داخلی خود را به جای دلار با واحد پولی خود یعنی دینار انجام خواهد داد.
تاثیر ممنوعیت معامله دلار در عراق بر بازار ارز

کیان آنلاین– تسنیم در گزارشی نوشت: علی العلاق، رئیس بانک مرکزی عراق روز یکشنبه اعلام کرد که عراق از سال آینده تمام معاملات تجاری داخلی و سایر معاملات داخلی خود را به جای دلار با واحد پولی خود یعنی دینار انجام خواهد داد و حذف دلار از معاملات داخلی عراق قطعی است.

حذف دلار از معاملات داخلی عراق/ دینار جایگزین می‌شود

بر اساس گزارش میدل ایست‌نیوز، العلاق گفت: در سال آتی، معاملات تجاری داخلی و غیره به جز ارز مسافرتی به جای دلار به دینار عراق محدود خواهد شد.

العلاق در دیدار روز یکشنبه خود با روسای شوراها و مدیران مجاز بانک‌های دارای مجوز عراقی گفت: ورود بیشتر بازرگانان به کانال‌های رسمی نقل و انتقال و ارائه دلار به قیمت 1320 دینار بوده که علت اصلی کنترل سطح عمومی قیمت‌ها و کاهش نرخ تورم بوده است.

در این جلسه، العلاق همچنین اعلام کرد که بانک مرکزی عراق سال آینده از نقل و انتقالات خارجی خودداری می‌کند و بانک‌های دارای مجوز در عراق در عملیات نقل و انتقال به بانک‌های خارجی متکی خواهند بود.

مطالبی برای مطالعه بیشتر در همین زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارگزاری کاریزما
کارگزاری بورس کاریزما - فقط چند ثانیه تا معامله
محل تبلیغات شما