کیان آنلاین رسانه اقتصادی سرآمد در ایران

پایگاه خبری و تحلیلی «کیان آنلاین»، به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی سیامک علی پناه با دریافت مجوز فعالیت و پروانه انتشار از معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای به شماره ثبت 91940 در تاریخ 1401/04/20 فعالیت خود را در زمینه تحلیل و تولید اخبار اقتصادی و اجتماعی به آغاز بکار نموده است. این پایگاه خبری توانسته است در سال 1401 با جذب و بهره مندی از افراد متخصص، دارای تجربه و دانش آموختگان رشته های مرتبط با حوزه های مختلف اقتصادی آغاز بکار کرده و بدنبال آن خواهد بود تا با استفاده از اینترنت و ابزارهای وابسته به آن خبر ها و تحلیل های بخش های اقتصادی ایران و جهان را منتشر نماید. خبر، تحلیل، تصویر، صدا و فیلم های تحلیلی کوتاه در شاخه های مختلف اقتصادی از جمله تولیدات این پایگاه خبری است که در سایتی به همین نام منتشر می شود.

این پایگاه خبری و تحلیلی بدون هر گونه وابستگی تاسیس گردیده و هرگز نیز سیاسی نیست و با مطالب اعتقادی در حد خبرها و مناسبت ها و مطالب سردبیری سر و کار خواهد داشت.

پایگاه خبری کیان آنلاین  زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات فعالیت خواهد داشت.


مبانی و رویکردهای مورد توجه  در کیان آنلاین:

 


 منشور اخلاق حرفه‌ای خبرنگاری در کیان آنلاین:

 1. با درک جایگاه و رسالت خبرنگاری خود با سرلوحه قرار دادن مبانی و اهدافی که در این زمینه توسط بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی) تبیین شده است و با پایبندی به تمامی قوانین رسانه ای کشوردر راستای بصیرت افزایی ،‌اطلاع رسانی صادقانه و شفاف، ‌ارائه نقد، نظارت و تبادل سالم آرا و افکار در جامعه تلاش کنم.
 2. خبرنگار ما به واقعیت‌های عینی توجه می‌کند و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می‌گذارد. خبرنگار ما به هیچ وجه جناحی عمل نمی کند و تنها خط قرمز او قانون و خطوط مشخص شده توسط مقام معظم رهبری است.
 3. سرلوحه فعالیت خبرنگار ما اطلاع رسانی در چارچوب شرع ،‌قانون و اخلاق است و در این راه از تمامی امکانات و ابزارهای معقول و مجاز استفاده خواهد کرد.
 4. خبرنگاری یک خدمت اجتماعی است، نه یک فعالیت بازرگانی و خبرنگار همواره براساس وجدان اخلاق عمل می‌کند. در این راستا بخش خبر و بخش بازرگانی در کیان آنلاین کاملا مجزا هستند.
 5. خبرنگاران کیان آنلاین اگر اخباری را از منبعی دیگر منتشر کنند، حتما منبع را ذکر می کنند.
 6. سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن‌ها و سندها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در کیان آنلاین مطرود است.
 7. خبرنگار ما از پذیرش هرگونه پاداش مادی برای پیش‌برد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی، خودداری می‌کند.
 8. کیان آنلاین و خبرنگارانش از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب یا تغییر محتویات آنها، خودداری کرده و از خط‌مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه ای خویش تبعیت می‌کند.
 9. خبرنگار ما با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی و مصالح همگانی از اصول شرافت حرفه‌ای خویشتن تبعیت می‌کند.
 10. خبرنگار ما به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی و ملی، اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می‌گذارد و از گرایش به تبعیض خصومت آمیز در این زمینه‌ها و همچنین تشویق و تحریک به جنگ تجاوزکارانه نسبت به کشورهای دیگر خودداری می‌کند.
 11. خبرنگار ما برای پاسداشت ارزش‌های اسلامی و انسانی از جمله عدالت‌طلبی، آزادی خواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملت‌ها و فرهنگ‌ها، احترام خاص قائل است.
 12. کوشش در راه همزیستی مسالمت‌آمیز ملت‌ها، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتار جمعی، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت‌های مهم خبرنگاری است.
 13. احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد، خودداری از توهین، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف خبرنگاران ما محسوب می‌شود.
 14. خبرنگار ما موظف است ضمن دفاع از آزادی خبر و تفسیر و انتقاد، اسرار حرفه‌ای خود را حفظ کند و از افشای اطلاعات و اخباری که به صورت محرمانه به‌دست می‌آورد به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می‌شود، خودداری کند.
 15. خبرنگار ما بررسی صحت و درستی اطلاعات دریافتی از کلیه منابع و رعایت حق سایرین در راستای جلوگیری از تحریف و اشتباه غیر عمد، وظیفه قطعی اوست.
 16. خبرنگار ما برخورد اخلاقی با رویدادها داشته و نقد جدی، اخلاق‌گرایانه، منطقی و اصولی را عنصر زاینده یک جامعه پویا می داند و نگاه حزبی، گروه گرایانه و طایفه ای را در برابر منافع ملی بر نمی تابد.
 17. خبرنگار ما احترام به حریم خصوصی افراد، پرهیز از تخریب و تحقیر اشخاص و رعایت اصل اعتدال و انصاف را وظیفه خود می داند.
 18. خبرنگار ما حفظ شرافت کار خبری را برخود لازم دانسته و شأن و منزلت خود را وسیله رسیدن به اغراض شخصی و گروهی یا منافع مادی نمی کنند.
 19. خبرنگار ما مطالب محرمانه ای که به واسطه فعالیت خبری کسب می کند را نزد خود امانت و محفوظ بوده و آن ها را در مسیر غیر قانونی و بدون مجوزهای لازم هرگز افشا نمی کند.

درباره کیان آنلاین بیشتر بدانید:

مخاطبان کیان آنلاین صاحبان کسب و کار، مدیران، روسای شرکت‌ها و فعالان اقتصادی هستند که می‌خواهند یک روز زودتر از اخبار مطلع شوند و در نتیجه به روزنامه‌ها اکتفا نمی‌کنند.

کیان آنلاین، به عنوان سایت جامع خبری-تحلیلی اقتصاد ایران از سال 1401 آغاز به کار کرده است. هدف ما از راه اندازی “کیان آنلاین” پاسخگویی به نیاز مخاطبان در جهت دسترسی به منبع مطمئن اخبار و تحلیل های لحظه به لحظه اقتصادی ایران و جهان است. هم اکنون فعالان اقتصادی در ایران با چالش‌های فراوانی دست به گریبان هستند. یکی از این چالش‌ها کمبود سیستم های اطلاع رسانی مستقل و مطمئنی است که اخبار و تحلیل های اقتصادی را در هفت روز هفته و در بیست و چهار ساعت شبانه‌روز در اختیار آنان قرار دهد. همانطور که می‌دانیم، نبودمحدود بودن چنین رسانه هایی موجبات عدم تحرک بازار اطلاعات را فراهم آورده که از عوامل ناکارایی در سیستم اقتصادی است.

امید است با وجود این سایت، امکانات جانبی و خدمات آن که به طور مستمر به مخاطبان عرضه و معرفی خواهند شد، بتوانیم سهمی در پویایی هرچه بیشتر سیستم اقتصادی و بخش های مختلف آن در ایران داشته باشیم. البته در این مسیر توجه به سیاست های دولتی و در امان ماندن از گرداب سیاست گذاری‌های متزلزل و خلق‌الساعه برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ضروری است که ما سعی می کنیم با نقد و بررسی این سیاست گذاری‌ها و روشن کردن راه پیش رو در این مسیر در کنار شما باشیم. در همین راستا، کیان آنلاین تلاش در جهت بهبود فضای سیاستگذاری عمومی و نقد و بررسی این حوزه را از وظایف اصلی خود به شمار می‌آورد.

کیان آنلاین آماده شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات ارزنده شماست. همچنین برای معرفی محصولات و یا برند خود می‌توانید در کیان آنلاین تبلیغ کنید. برای درج آگهی در پایگاه خبری کیان آنلاین با شماره 09113854908 تماس بگیرید یا به آدرس kiyanonline@gmail.com ایمیل بزنید